O OŚRODKU

Ośrodek Opieki nad Zwierzętami w Węgrowie powstał w 1993 roku. Przez wszystkie te lata bardzo się zmieniał, jednak nadal pozostał miejscem, w którym bezdomne, porzucone zwierzęta mogą znaleźć schronienie.

Obecnie do naszego Ośrodka przyjmowane są zwierzęta z terenów miast i gmin, które nam zaufały i powierzyły opiekę nad bezdomnymi, błąkającymi się zwierzętami.


Na terenie naszego Ośrodka znajduje się duży, ogrodzony wybieg dla psiaków. Wraz z wolontariuszami i osobami odwiedzającymi Ośrodek, nasi podopieczni korzystają również z pięknych tras spacerowych, pobliskich lasów oraz łąk.


MISJA OŚRODKA

Naszym podstawowym celem jest zapewnienie jak najlepszych warunków bytowych wszystkim podopiecznym. Nad wszystkimi zwierzętami czuwa wykwalifikowany i odpowiednio dobrany personel. Stałą opiekę weterynaryjną sprawuje Przychodnia Weterynaryjna Kotewicz&Ługiewicz. Wiadomo jednak, że żadne schronisko nie jest w stanie zastąpić zwierzętom prawdziwego domu, dlatego zachęcamy Państwa do adopcji psów i kotów z naszego Ośrodka.


KOCIARNIA

W naszym Ośrodku posiadamy dużą, bardzo przestronną, odpowiednio zabezpieczoną kociarnię, która wyposażona jest w domki i ocieplone budki dla kotków. Na terenie kociarni znajdują się drzewa, które zapewniają cień w cieplejsze dni oraz są naturalnymi drapakami. Ustawiono w niej również pnie do wdrapywania, które dodatkowo służą milusińskim jako kryjówki. W domkach znajdują się legowiska oraz dodatkowe drapaki. Koty otrzymują również zabawki, tak aby umilić im czas, przez który oczekują na nowe domy.