ZNALAZŁY DOM

Leon do Ośrodka trafił w połowie grudnia 2019 😢 Strach w jego oczach nadal jest widoczny 😥 O jego przeżyciach nie wiemy zbyt wiele, zaledwie tyle, że dłuższy czas błąkał się po jednej z wiosek, przez jednych dokarmiany, a przez drugich przeganiany 😥 To właśnie to przeganianie spowodowało, że Leon zamieszkał w polu z którego obserwował ludzi którzy go skrzywdzili i stracił do nich zaufanie 😥 To schroniska trafił bardzo przerażony. W pierwszych tygodniach trzęsąc się ze strachu siedział w kącie schroniskowego boksu z którego bacznie obserwował co się dzieje wkoło. Teraz w boksie czuje się bardzo pewnie i cieszy się na widok osób mu już znanych, niestety przed nieznajomymi nadal chowa się w budzie  😥 Leon to psiak, który potrzebuje poświęcenia odrobiny czasu aby zaufać danej osobie. Na spacerach jest bardzo spokojny i nie ma problemu z wychodzeniem z osobami w których towarzystwie czuje się bezpiecznie. Leona to mały psiak którego wiek został określony na około 8 lat. Czy znajdzie się osoba która będzie w stanie znowu odbudować w Leonie zaufanie?

Nasza podopieczna Bati to młoda, malutka sunia która szuka dobrego domu 🙂 Bati przez pewien czas błąkała się po jeden ze wsi w poszukiwaniu pożywienia oraz schronienia 🙁 Niestety nie wszyscy mieszkańcy byli dla niej łaskawi i zamiast nakarmić lub dać schronienie po prostu ja przeganiali, dlatego też w pierwszych dniach pobytu w Ośrodku była nieufna, gdyż nie wiedziała co ją czeka. W jej oczach nadal widoczny jest ten smutek i niepewność 🙁 Bati ma około 3 lata i potrafi dogadać się z innymi psami, a i koty również nie będą problemem 🙂 Bati uwielbia spacerować także będzie idealnym kompanem dla osoby aktywnej 🙂 Mamy nadzieję, że mała Bati już niedługo zostanie dostrzeżona wśród psiaków poszukujących nowych domów.

 

Nasz wesoły Erni… średniej wielkości psiak w wieku około 5 lata… Erni jest spokojny, kontaktowy i przyjacielski. Nie ma problemu z schodzeniem na smyczy 🙂 Erni jest psem silnie dominującym i będzie chciał kontrolować drugiego psa, dlatego polecamy go do domu bez innych zwierząt. Czeka nie tracąc nadziei, że jego los się odmieni i znajdzie odpowiedzialnego, kochającego właściciela…

Naszym podopiecznym jest również Dina… bardzo łagodna i przyjazna sunia która kolejny rok spędza w schroniskowym boksie niedostrzegana przez osoby odwiedzające schronisko… Dina nie wie co to znaczy mieć kochającego i dbającego właściciela, ponieważ jej poprzedni właściciel nie traktował jej dobrze bo gdy do nas trafiła miała pourywane końcówki uszu… a gdy trafiła do schroniska była bardzo młody psiak a mimo to nie urzekła nikogo na tyle aby podarował jej dom…. Wiek Diny został określony na około 11 lat… Dina nigdy nie sprawiała żadnych problemów w kontaktach z innymi zwierzętami a nawet w ich towarzystwie czuje się pewniej… Czy długo jej przyjdzie jeszcze czekać?

Nasz podopieczny Krzyś bardzo chciałby zostać czyimś przyjacielem 💙😊 W pierwszym kontakcie Krzyś wydaje się być bardzo nieufnym psiakiem, ale już po chwili wiadomo, że taka postawa wywołana jest ograniczonym zaufaniem do człowieka, ponieważ gdy tylko pokażemy mu, że chcemy się z nim zaprzyjaźnić on odwdzięcza się tym samym 😊 Zabawa to właśnie to czego brakuje mu najbardziej, gdyż w jej czasie odzyskuje wiarę w człowieka – że nie każdy chce go skrzywdzić 😊 Krzyś to psiak średniej wielkości, którego wiek co został określony na około  4 lat, a jego dłuższa sieć i jej umaszczenie dodają mu uroku 😊 Świetnie czuje się w towarzystwie innych psiaków 🐕 Chodzenie na smyczy nie jest dla niego żadnym problemem, a wręcz przeciwnie bardzo to lubi 😊 Czy ktoś odważy się adoptować Krzysia i da mu możliwość stania się częścią jego życia? My tą nadzieję mamy zawsze 💙🙏🙏

Rudzik jest naszym podopiecznym od kilku lat i cały czas szuka kochającego i odpowiedzialnego właściciela… Rudzik trafił do schroniska w niezbyt dobrej kondycji fizycznej i psychicznej… wychudzony i wystraszony… W chwili obecnej jest bardzo wesołym psiakiem szukającym kontaktu z człowiekiem… Uwielbia głaskanie i drapanie za uszami… Bardzo ładnie chodzi na smyczy i nie jest konfliktowy w kontaktach z innymi zwierzętami… Rudzik jest średniej wielkości psiakiem którego wiek został określony na około 14 lat… Mamy nadzieję, że w końcu jego przyszły właściciel go wypatrzy i nie przyjdzie mu spędzić reszty życia w schroniskowym boksie…

Irma w naszym Ośrodku cierpliwie czeka na swojego nowego właściciela i dom w którym poczuje się kochana  już 2 lata… Jest spokojnym, pogodnym i wciąż ciekawym życia psiakiem. Irma jest psiakiem średniej wielkości… kudłata… i pewnie to wiele osób odwiodło od jej adopcji, gdyż potrzebuje ona trochę więcej czasu na pielęgnacje, niż psiak gładkowłosy ale czy naprawdę to musi odbierać jej możliwość życia z człowiekiem zamiast w schroniskowym boksie? Inne psiaki są przez nią akceptowane, a i kociaki raczej nie będą czuły się zagrożone w jej towarzystwie… Na spacerach również nie sprawia żadnych problemów… Została ona określona na około 6 lat, więc jeszcze przez wiele lat może umilać dni nowemu właścicielowi… Czy uda się jej zaznać jeszcze tej miłości ze strony człowieka?

Kolejna naszą podopieczną do pokochania jest Rózia… Malutka sunia w wieku około 11 lat… Rózia została przekazana do naszego Ośrodka przez jedną z gmin po śmierci swojego właściciela… Rózia to typowy kanapowiec uwielbiający głaskanie… Jest ona bardzo towarzyskim psiakiem w kontaktach z innymi psiakami i człowiekiem… Wręcz uwielbia spędzać czas z człowiekiem i najlepiej nie odstępowałaby go na krok… Co spowodowane jest pewnie utratą poprzedniego właściciela… Rózia będzie świetnym towarzyszem dla osoby starszej która będzie mogła spędzić z nią dużo czasu i wybrać się na spokojny spacer….Czy Rózia skradnie czyjeś serduszko na tyle, że zdecyduje się zabrać ją do swojego domu ?

Minął już rok od kiedy Lulek w schroniskowym boksie wypatruje swojego nowego domu… Jego wzrok mówi wiele o tym jak bardzo by chciał w końcu móc kogoś obdarować swoją miłością… Spojrzenie w którym widać jest potrzebę kontaktu z człowiekiem i błagania o jego zainteresowanie… Lulek jest małym psiakiem więc idealnie odnajdzie się również w mieszkaniu… Nie potrzebuje wiele… ciepły kącik w domu i trochę zainteresowania… Jego wiek został określony na około 8 lat, choć jego siwy pyszczek wskazuje, że może mieć trochę więcej… Na spacerach nie sprawia żadnych problemów a i koty w jego nowym domu powinny czuć się bezpiecznie… Czy znajdzie się osoba która zakocha się w tym spojrzeniu i mu ulegnie ?

Nila w naszym Ośrodku jest co prawda od czerwca tego roku ale wciąż nie może się odnaleźć w tej sytuacji na jaka została skazana… Jest psiakiem bojącym się każdego zbyt głośnego dźwięku co wskazywać może na to, ze mogła doznać nieodpowiedniego traktowania jeszcze przed porzuceniem… Nigdy tez nie była uczona chodzenia na smyczy ale jest to kwestia do wypracowania, gdyż po bliższym poznaniu i zaufaniu zaczyna pomału wstawać i dawać kilka kroków…. Nila pomimo swojego lęku jest cudownym psiakiem który nie przejawia w żaden sposób agresji… Jest ona małym psiakiem a jej wiek został określony na około 6 lat…  Nila toleruje inne psiaki a i kociaki w jej domu nie powinny być problemem… Czy uda się jej znaleźć właściciela który obdaruje ją swoja miłością a ona na pewno będzie mu bardzo wdzięczna…

Lusia jest w naszym Ośrodku kilka miesięcy i wciąż przewija się w głowie dlaczego nikt nie jest nią zainteresowany? Pomimo, ze jest ona małym psiakiem to została określona na około 10 lat więc pewnie dlatego też ciężej jest jej wzbudzić zainteresowanie… Lusia to bardzo wesoły psiak który chce być cały czas przy człowieku i jest bardzo wdzięczna za każda poświęcona jej chwilę… Niestety nie lubi samotności czyli najlepiej gdyby w jej domu był już psiak lub jej opiekun nie będzie się z nią na długo rozstawał… Po powrocie właściciela jest bardzo szczęśliwa i skacze bardzo wysoko w ten sposób okazując swoją radość… Kociaki w jej przyszłym domu też nie będą zagrożone… Czy uda się Lusi znaleźć swojego nowego opiekuna?

Od niedawna naszym podopiecznym jest Franek… Gdy to nas trafił niestety nie wyglądał zbyt dobrze… Był bardzo zaniedbany… Co jest widoczne na zdjęciu w galerii… Franek jest to psiak o bardzo łagodnym usposobieniu… nigdy nie sprawiała żadnych problemów w kontaktach z innymi zwierzętami a nawet w ich towarzystwie czuje się pewniej… Jest energiczny i skory do zabawy… Wiek Franka został określony na około 6 lat… Czy długo będzie musiał czekać na swojego opiekuna ?

Benia jest psiakiem w typie bernardyna… Wiek jej został określony na około 10 lat lecz jest ona bardzo silnym i energicznym psiakiem… Benia nie ma problemów z chodzeniem na smyczy także będzie mogła być towarzyszem na spacerach ale także potrzebuje ona domu z ogrodem po którym będzie mogła swobodnie się przemieszczać… Chodź Benia wyglądem odstrasza nie jednego, to jest naprawdę łagodnym psem zarówno do człowieka jak i innych psiaków… Czy Beni uda się przekonać kogoś o tym, że jest naprawdę łagodnym i lubiącym zabawę psiakiem ? W sprawie adopcji kontakt : 56 46 46 100 lub e-mail : schronisko.wegrowo@gmail.com Zaszczepiona, zaczipowana i wysterylizowana.

Białas jest naszym podopiecznym który również szuka swojego nowego właściciela… Białas jest psiakiem bardzo przyjaznym chodź w pierwszym kontakcie nieufnym, ale nie jest w żaden sposób agresywny tylko się kuli ale też nie załatwia się pod siebie jak to niektóre psy ze strachu robią… Białas potrzebuje trochę czasu aby aklimatyzować się w nowym miejscu i nowymi osobami… Gdy tylko zaufa będzie wspaniałym przyjacielem… Wiek jego został określony na około 14 lat… jest psiakiem średniej wielkości świetnie dogadującym się z innymi psiakami a i kociaki w jego towarzystwie mogą czuć się bezpieczne…. Czy uda się opuścić schronisko i obdarować kogoś swoją miłością?

Jako kolejnego naszego podopiecznego poszukującego kochającego domu chcielibyśmy przedstawić Felixa, który jest trójłapkiem… Gdy do nas trafił nie miał już pełnej kończyny więc niestety historii jej utraty nie znamy… Felix jest naszym podopiecznym od 11 lat… i niestety ze schroniskowego bosku wypatruje swojego domu najdłużej… Brak części łapy niestety dla niektórych osób nim zainteresowanych był przeszkoda… Samemu Felixowi ten brak w niczym nie przeszkadza… Na spacerze jest dość energiczny i czasami ciągnie… Jego wiek został określony na około 16 lat i jest większym psiakiem co zapewne też nie ułatwia mu znalezienia domu… Felix jest łagodnym psiakiem zgodnym z innymi zwierzętami… Czy uda mu się znaleźć dom i zaznać prawdziwej przyjaźni ? 

Nasza podopieczna Bunia kolejny rok wypatruje swojego nowego właściciela w schroniskowym boksie z nadzieją, że może przed tą zimą w końcu uda się znaleźć dom…. Bunia jest bardzo „leniwym” psiakiem najlepiej całe dnie by się wylegiwała a na spacerach jest bardzo grzeczna i powolna w związku z czym będzie idealnym towarzyszem na spacerach i w codziennym życiu dla starszej osoby…  Bunia prawie zawsze swój pyszczek kieruje ku górze nie patrzy w dół… Wiek jej został określony na około 14 lat… jest psiakiem łagodnym zarówno w kontakcie z człowiekiem jak i innymi zwierzętami… a jedyne o czym teraz marzy to to aby mieć ten wyczekiwany od lat dom… 

Nasza podopieczna Masza, bo właśnie takie ją nazwaliśmy jest dość dużym starszym psiakiem. Została określona na około 9 lat. Masza jest psiakiem z dłuższą sierścią co bardzo często przy psach jej gabarytów dla osób zainteresowanych jej adopcją przeważyło na stronę negatywną… 🙁 Ale czy na prawdę to jest problem? Jej oczy cały czas są pełne nadziei, że znajdzie odpowiedzialnego opiekuna który będzie wiedział jak o nią zadbać. A ona na pewno odwdzięczy mu się bezgraniczną miłością. Masza jest bardzo łagodnym psiakiem zgodnym z innymi psami zaś koty w domu nie koniecznie będą przez nią tolerowane.

Lester w naszym schronisku pół roku. Wiek Lestera określamy na około 16 lat…. niestety traci on już powoli wzrok co spowodowane jest napewno jego podeszłym wiekiem… Mimo, ze nie jest to szczeniak to jest w nim wiele energii i chęci do życia… jest on psiakiem bardzo przyjaznym… zarówno dzieci jak i inne zwierzęta nie będą dla niego żadnym problemem… Może to właśnie Ciebie on urzeknie i kolejną zimę uda mu się spędzić w ciepłym domu pełnym miłości? My nie tracimy nadziei…

Tricolor-owa Fela również chciałaby się dowiedzieć co to znaczy mieć kochającego opiekuna i dom … Fela nigdy nie była kochana… Fela jest kociakiem trochę nieśmiałym… ale jest jeszcze młodą kotką której wiek określamy na około 6 miesięcy więc wystarczy trochę ciepła i czułości a na pewno będzie wspaniałym przyjacielem naszej rodziny…. Fela wzięty na ręce nie wyrywa się a głaskana ładnie mruczy… Czy ktoś chętny na adopcję Feli?

Biało – Rudy Filip również chciałby mieć dom… już jako młody kociak razem ze swoim rodzeństwem trafił na ulicę… Nigdy nie zaznał prawdziwego domu i miłości… Filip jest kociakiem trochę nieśmiałym… trochę dzikim ale jest jeszcze młody kociakiem bo jego wiek określamy na około 6 miesięcy więc wystarczy trochę miłości a na pewno będzie wspaniałym przyjacielem naszej rodziny…. Filip wzięty na ręce nie wyrywa się a głaskany ładnie mruczy… Czy ktoś chętny na adopcję Filipa?

Nasz podopieczny Felek szuka kochającego domu… Felek jest kociakiem trochę nieśmiałym… trochę dzikim ale jest jeszcze młody kociakiem bo jego wiek określamy na około 6 miesięcy więc wystarczy trochę miłości a na pewno będzie wspaniałym przyjacielem na wiele lat…. Felek wzięty na ręce nie wyrywa się a głaskany ładnie mruczy… Czy ktoś chętny na adopcję Felka?

Naszym podopiecznym od niedawna jest również Frodo… psiak w typie teriera czyli jest psiakiem charakternym… Jego wiek określamy na około 4 lata więc jest jeszcze młodym psiakiem… Na spacerach bardzo często włącza się charakter psa myśliwskiego czyli odłącza się mózg a załącza nos i zaczyna nas prowadzić… Frodo jest psiakiem bardzo przyjaznym w kontaktach z człowiekiem, a i z innymi psiakami nie stwarza większych problemów… Niestety koty w jego przyszłym domu nie wchodzą w grę… 

Irma w naszym Ośrodku cierpliwie czeka na swojego nowego właściciela i dom w którym poczuje się kochana  już 2 lata… Jest spokojnym, pogodnym i wciąż ciekawym życia psiakiem. Irma jest psiakiem średniej wielkości… kudłata… i pewnie to wiele osób odwiodło od jej adopcji, gdyż potrzebuje ona trochę więcej czasu na pielęgnacje, niż psiak gładkowłosy ale czy naprawdę to musi odbierać jej możliwość życia z człowiekiem zamiast w schroniskowym boksie? Inne psiaki są przez nią akceptowane, a i kociaki raczej nie będą czuły się zagrożone w jej towarzystwie… Na spacerach również nie sprawia żadnych problemów… Została ona określona na około 6 lat, więc jeszcze przez wiele lat może umilać dni nowemu właścicielowi… Czy uda się jej zaznać jeszcze tej miłości ze strony człowieka?

Staruszek Mikuś gdy do nas trafił w 2016 roku już był niewidomy… nie wiemy czy utracił wzrok w którymś roku swojego życia  czy też jest psiakiem niewidomym od urodzenia… najbardziej prawdopodobne jest to, że z wiekiem go utracił i dlatego też stał się dla kogoś balastem i jak niepotrzebny, zepsuty przedmiot został wyrzucony na ulicę… Wiele osób odwiedzających nasz Ośrodek w ogóle nie zwraca na niego uwagi a gdy już ją przykuje to tylko współczują ale nikt na tyle aby zabrać go do domu… Wiek Mikusia określamy na około 14 lat… jest małym psiakiem i bardzo spokojnym… jedyne czego teraz potrzebuje to poczucie bezpieczeństwa i swojego miejsca w domowym cieple… Mikuś nie może dostrzec Ciebie ale może to ty dostrzeżesz go?

Lolek jest naszym podopiecznym od niedawna i mamy nadzieję, że szybko uda znaleźć się dla niego dom… W pierwszym kontakcie jest nieufny i przestraszany ale całe szczęście jak tylko poczuje się bezpiecznie jest wspaniałym psiakiem…. Lolek ma charakterystyczny pyszczek ponieważ jego dolna szczęka jest bardziej wysunięta co jest naprawdę urokliwe… Lolek uwielbia głaskanie i drapanie a żeby to dostać kładzie się i powolnych ruchem przesuwa się w naszym kierunku i gdy tylko już będzie przy nas przekręca się na grzbiet dając jednocześnie jasny sygnał czego oczekuje…. Lolek lubi bawić się piłeczką która na wybiegu ładnie aportuje… Wiek jego został określony na około 11 miesięcy czyli jest jeszcze dzieckiem… Bardzo lubi towarzystwo innych psiaków… Kto pokocha i przygarnie? 

Gryps… niczym nie wyróżniający się w schronisku psiak… z nadzieją oczekujący na swojego nowego właściciela… Gryps jest psiakiem średniej wielkości określonym na około 10 lat. Niestety nie jest zgodny ze wszystkimi psiakami oraz nie toleruje kotów 🙁 Mimo, że pochodzi z terenów gdzie raczej psy biegają po posesji, w miarę ładnie chodzi na  smyczy… Pomimo, ze nie jest już szczeniakiem jest bardzo chętny do różnego rodzaju zabaw 🙂 Czy uda mu się znaleźć dom ?

Nelcia to ok. 14-letnia suczka która w schronisku przebywa od marca 2007.Nelcia jest wesołą, towarzyską, kontaktową sunią, przyjaźnie nastawioną do ludzi, obdarzoną bardzo pogodnym i zrównoważonym usposobieniem. Jest uosobieniem łagodności – będzie idealnym kompanem dla całej rodziny. Nelcia jest inteligentna, chętnie współpracuje z opiekunem, szybko się uczy, a także pozytywnie reaguje na towarzystwo dzieci. Na spacerach zachowuje się grzecznie, nie zwraca uwagi na inne psy i koty. Akceptuje samce i suczki. Niestety Nelcia musi być pod stałą opieką lekarza, ponieważ jej zdrowie (głownie spondyloza) nie daje o sobie zapomnieć 🙁Leci jej już dziewiąty rok w schroniskowym boksie ale Nelcia cały czas nie traci nadziei na znalezienie nowego ciepłego domu w którym spędzi kolejne lata – my też tej nadziei nie tracimy 🙂Ktoś chętny ?

Betowen to właśnie imię najlepiej do niego pasuje 🙂 Około 6 letni psiak w typie bernardyna 🙂 Idealny psiak na posesję… Betowen może być w domu z innymi psami lecz koty i małe dzieci nie będą dobrym pomysłem, ponieważ jest on psiakiem nieufnym i w sytuacjach stresujących może próbować ugryźć, tak właśnie reagował na początku gdy do nas trafił… teraz już nie zauważamy przejawów jakiejkolwiek agresji lecz w związku z tym, że nie znamy jego przeszłości zawsze jesteśmy w stosunku do niego ostrożni… tak jak powinien ostrożny być jego nowy właściciel… znajomość rasy i chęć pracy z nim na pewno będzie owocna w przyszłości… Czy zdecydujesz się dać dom Betowenowi? 

Nero trafił do naszego Ośrodka bez palców łapy prawej i części lewej łapy od okolicy nadgarstka. Niestety nie wiem w jakich okolicznościach doszło do do takich urazów ale pomimo zapewne traumatycznych przeżyć jest bardzo radosnym i energicznym psiakiem 🙂 Jest on większym psiakiem w typie owczarka niemieckiego którego wiek określamy na około 13 lat. Czy pomimo swojego wieku i „niekompletnych” kończyn przednich uda mu się znaleźć osobę która zapewni mu ciepły kąt i pozwoli spędzić ostatnie lata życia w domu a nie w schroniskowym boksie ? Nero jest psiakiem niekonfliktowym w stosunku do innych psiaków a i raczej koty nie będą dla niego problemem.