O NAS

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „DANIEL” Artur Zielaskowski

OŚRODEK OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI W WĘGROWIE

Prywatny Ośrodek Opieki nad Zwierzętami w Węgrowie prowadzone jest przez Artura Zielaskowskiego. Psy przyjmowane są do schroniska z gmin i miast, które podpisały z nami odpowiednie umowy. Do Ośrodka przewożone są wyłącznie zwierzęta bezdomne, błąkające się po uprzednim zgłoszeniu nam interwencji przez  wyznaczonych pracowników Urzędu Miasta czy też Urzędu Gminy a z niektórych terenów również przez Straż Miejską lub Policję.

Ośrodek Opieki nad Zwierzętami w Węgrowie powstał w 1993 roku. Założyli je, wkładając w to wielką pracę i entuzjazm Bogumiła i Andrzej Zielaskowscy.

Obecnie pieczę nad schroniskiem przejął syn Artur Zielaskowski, opiekę weterynaryjną sprawuje lekarz weterynarii Andrzej Ługiewicz i Piotr Kotewicz.

Początkowo Ośrodek Opieki nad Zwierzętami mógł pomieścić około 30 bezdomnych sierot, z biegiem lat wciąż się rozrastał osiągając w chwili obecnej możliwość pomieszczenia ponad 600 bezdomnych sierot. Niestety zwierząt ciągle przybywa. Z tego powodu musieliśmy zrezygnować z prowadzenia hotelu dla psów i przeznaczyć miejsca dla nowych bezdomnych i opuszczonych psiaków. Mimo upływu czasu i stale zwiększającej się liczby zwierząt, priorytetowe założenia Ośrodka pozostały niezmienne, czyli zapewnienie jak najlepszych warunków wszystkim podopiecznym, nad czym czuwa wykwalifikowany i odpowiednio dobrany personel. Jak wiadomo żadne schronisko nie jest w stanie zastąpić zwierzętom domu dlatego gorąco zachęcamy do adopcji psów z naszego Ośrodka.

Godziny otwarcia :

Poniedziałek – Piątek : 1000 – 1600

Sobota : 900 – 1400

tel. 56 46 46 100;

w sprawach nagłych tel. kom. 508 009 328

Poza pomocą zwierzęta bezpańskim Firma zajmuje się również :

* transportem i utylizacją padłych zwierząt;

* transportem zwierząt dzikich;

* prowadzeniem działalności z zakresie pielęgnacji zieleni itp. 

* sprzedażą drewna kominkowego i opałowego, prace z gospodarki leśnej, jak również inne usługi leśne 

 

INTERWENIOWANIE W SPRAWIE BEZDOMNEGO LUB POTRĄCONEGO ZWIERZĘCIA

Aby zwierzę zostało zabrane do naszego Ośrodka należy sprawę zgłosić do Wydziału Ochrony Środowiska lub Wydziału Rolnictwa w Urzędzie Miasta lub Gminy na terenie którego znajduje się zwierzę. W nagłych przypadkach wykonać telefon na Policję lub Straż Miejską, gdzie zwierzę się znajduje. . Powiadomiona jednostka zgłasza interwencję schronisku, a my przyjeżdżamy i zabieramy do siebie bezdomne zwierzę. Jeśli zwierzę uległo wypadkowi lub potrzebuje natychmiastowej pomocy weterynaryjnej zostaje przewiezione do współpracującej ze schroniskiem lecznicy weterynaryjnej.

Nie przyjmujemy zgłoszeń od osób prywatnych, proszę zawsze zawiadamiać wymienione jednostki!

 

Wszystkie fotografie,prezentowanie na tej stronie są chronione prawem autorskim  i nie mogą być wykorzystywane bez pisemnej zgody autora pod rygorem odpowiedzialności przewidzianej w  art. 115 par. 1 i 2 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.  o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.2006.90.631 j.t.)