KĄCIK ADOPCYJNY

ADOPCJA

Ośrodek  jest doskonałym miejscem gdzie można sobie znaleźć czworonożnego przyjaciela. Ciągle trafiają do nas coraz to nowe szczeniaki oraz dorosłe psy.

Biorąc psa z naszego ośrodka nie tylko oszczędzasz pieniądze ale również:

robisz dobry uczynek

masz możliwość dowiedzenia się czegoś o cechach psychicznych zwierzęcia – i to nie od sprzedawcy zainteresowanego przede wszystkim doprowadzeniem transakcji do końca ale od pracowników schroniska mających kontakt ze zwierzęciem na co dzień.

zanim podejmiesz decyzję możesz odwiedzić schronisko wielokrotnie, poobserwować zwierzęta i na spokojnie podjąć decyzję. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedniego zwierzaka wystarczy, że odczekasz kilka tygodni. Na pewno odwiedzając nas ponownie znajdziesz nowych pensjonariuszy.

ze zwierzakiem ze schroniska możesz się fantastycznie dogadać. Nie jest on tak emocjonalnie związany z kimkolwiek. Od razu staniesz się jego autentycznym panem.

Chociaż decyzja o adopcji powinna być przemyślana (opuszczenie schroniska jest zawsze dla naszych podopiecznych dużym przeżyciem) to jednak w sytuacji gdy zwierzę nie spełni twoich oczekiwań możesz je oddać w ciągu 7 dni. Nie będziesz miał przynajmniej takich wyrzutów sumienia, jak by to miało miejsce w przypadku zwierzaka kupionego na targu lub od hodowcy.

Po adopcji możesz liczyć na 30% zniżkę przy zakupie dla psa wyprawki, pożywienia czy też innych rzeczy potrzebnych dla Twojego nowego członka rodziny dostępnych w sklepie zoologicznym Aligator, a także 20% zniżki na mycie ze strzyżeniem w Dog Berber Shop.

ZASADY ADOPCJI

Adopcja może być dokonana tylko osobiście, przez konkretną, dorosłą osobę.
Adoptujący musi zgłosić się po zwierzę osobiście, przedstawić dokument tożsamości i podpisać umowę adopcyjną.
Ośrodek zastrzega sobie prawo do kontroli warunków bytowych zwierząt w nowych domach.

Dane osobowe osób adoptujących są chronione, tzn. można je udostępniać osobom trzecim tylko w celach i na zasadach przewidzianych prawem.

Właściciele odnajdujący swoje zwierzęta w Ośrodku są zobowiązani do wniesienia opłat w zależności od czasu pobytu oraz okoliczności w jakich pies czy kot trafił do Ośrodka. Zobowiązani są również do pokrycia kosztów ewentualnego leczenia zwierzęcia. Każda osoba odbierająca zwierzę i wpłacająca opłatę adopcyjną, bądź darowiznę otrzymuje pokwitowanie.

Jeżeli jesteś zdecydowany na to, aby przygarnąć jednego z naszych zwierzaków, wybierz się do naszego Ośrodka w celu wybrania konkretnego zwierzaka a także umówienie jego adopcji w pracownikiem. Podczas adopcji mniej przy sobie smycz, obrożę lub transporter, ponieważ nie prowadzimy sprzedaży tych akcesoriów.

Musisz być osobą pełnoletnią, posiadać stały adres zameldowania oraz niezbędne dokumenty. W ośrodku podpisujesz umowę adopcyjną i od tego momentu jesteś odpowiedzialny za los Twojego zwierzaka. Musisz dbać o niego, odżywiać regularnie, zapewnić mu spacery, regularnie odwiedzać lekarza weterynarii i… kochać go i traktować jak członka rodziny.

Prosimy również zapoznać się z obowiązującym regulaminami.

Wszystkie fotografie,prezentowanie na stronie „www.schronisko-grudziadz.pl” są chronione prawem autorskim i nie mogą być wykorzystywane  bez zgody autora, pod rygorem odpowiedzialności przewidzianej w art. 115 par. 1 i 2 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.2006.90.631 j.t.)